Regały magazynowe- na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Regały magazynowe to meble przemysłowe wykonywane ze stali konstrukcyjnej i blachy stalowej lakierowanej proszkowo. Meble tego rodzaju stosuje się w pomieszczeniach nie ogrzewanych, czyli w typowych halach magazynowych lub w warsztatach samochodowych i obciąża je się narzędziami i częściami maszyn, które często są dość masywne. Kluczowe znaczenie ma też i to, że regały magazynowe to nie tylko coś typowego, czyli regał o wysokości dwóch metrów, długości dwóch i szerokości wynoszącej pół metra. Taki standardowy regał ma półki co czterdzieści centymetrów i są one wykonanymi z dość grubej blachy stalowej polakierowanej proszkowo, ale istnieją też regały węższe i niższe, a nawet konstrukcje, które mają kilkanaście metrów wysokości.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze regału do magazynu?

Odpowiedź na pytania „Na co zwrócić uwagę przy wyborze regału?” jest rzecz jasna odpowiedzią prostą, bo zazwyczaj zwraca się uwagę na wymiary regału magazynowego i na to jak bardzo można go obciążyć. Wielu początkujących mechaników samochodowych na początku w warsztacie ma używane meble domowe, ale to kiepskie rozwiązanie w pomieszczeniach nie ogrzewanych, bo typowa płyta meblowa nasiąka wilgocią z powietrza i zaczyna się wypaczać. Dlatego niemal każdy mechanik  po pewnym czasie zaczyna się rozglądać za regałami magazynowymi z drugiej ręki, bo na takim regale można położyć skrzynię biegów z samochodu kompaktowego lub jego dyferencjał i co najważniejsze ten mebel przemysłowy się nie ugnie, a jeśli się ugnie to tylko nieznacznie. W tym właśnie tkwi zaleta stali polakierowanej proszkowo, która sprawdza się lepiej od różnego rodzaju płyt lub drewna.

Lakierowanie proszkowe regału magazynowego to spora zaleta

Wielu zapewne uzna polakierowanie lakierem proszkowym za zaletę, jeśli chodzi o regały magazynowe. Te regały wykonuje się zazwyczaj z grubych stalowych kątowników i ze stalowej blachy, która pełni funkcję półek. Wszystkie te części lakieruje się proszkowo, bo ten rodzaj lakieru jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, czyli nawet na bezpośrednie uderzenia masywnym młotkiem. Dlatego regały przemysłowe wytrzymują nie lata, ale nawet długie dekady, czyli nawet używane mają swoją wartość i mogą przejść przez ręce kilkunastu mechaników samochodowych i magazynierów, zanim trafią na złom, a jeśli chodzi o wybranie tego najbardziej odpowiedniego nowego regału to kluczowe znaczenie mają jego wymiary, bo regał nie może częściowo zastawiać drzwi lub okna, a przynajmniej nie powinien stanowić przeszkody w tego typu przypadkach.

Wyjątkowo duże regały magazynowe

Regały magazynowe to też konstrukcje wyjątkowo wysokie, czyli w przypadku niektórych magazynów osiągające nawet ponad dwadzieścia metrów wysokości. Te regały w wyjątkowo dużych magazynach montują wyspecjalizowane firmy i to z dbałością o każdy detal, a konkretniej to tego typu wyjątkowo masywny regał musi stać na wzmocnionym fragmencie posadzki, czyli na posadzce, pod którą bezpośrednio znajduje się fundament, bo na takim regale składuje się dziesiątki ton produktów różnego typu i gdyby stanął na betonowej wylewce bez zbrojeń, to ta najzwyczajniej w świecie pękła by pod samą konstrukcją takiego regału. W przypadku takiego bardzo dużego mebla przemysłowego nie mówi się o wyborze, tylko o konieczności zastosowania pewnych rozwiązań, a takie wielkie regały mają na sobie systemy przeciwpożarowe i często same w sobie są konstrukcjami, które powstrzymują rozprzestrzenianie się płomieni. W ich przypadku funkcjonalność i wymogi bezpieczeństwa mają kluczowe znaczenie, a drobne sprawy takie jak kolor są praktycznie bez znaczenia, bo wyjątkowo duży regał ma pełnić swoją funkcję i być solidnym, a kwestia wyglądu w przypadku magazynu przeładunkowego prawie nie ma znaczenia.

Sprawdź dobre regały magazynowe na stronie https://dekorio.pl/regaly-magazynowe/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *